Mam na imię Ewa. Z zawodu jestem pielęgniarką, a z zamiłowania rękodzielniczką. Jest to moja pasja, zajmuję się nią od wielu lat i nie wyobrażam sobie bez niej mojego życia.
Kategorie: Wszystkie | Wzory i schematy
RSS
sobota, 31 stycznia 2009

Obecnie robię Rambling Rose Cardigan z włóczki Dalia, kolor- dżins, dzięki nieocenionej pomocy Kath. Jestem na takim etapie roboty:

Gdyby nie pomoc Kasi nie wiem czy zaczęłabym robótkę. Opis mam po angielsku (również od Kasi) i schemat wzoru był dla mnie nie jasny. Zrobiłam z dziesięć próbek i ciągle było coś nie tak. Okazało się, że nie znany mi dotychczas symbol v w kratce oznacza, że jest to oczko brzegowe, które zdejmuje się z drutu bez przerobienia. Zawsze tak robię, żeby brzeg był ładny i łatwiejszy do zszycia. Ale na szczęście Kath wyjaśniła mi o co chodzi i robótka poszła do przodu.

Znajoma poprosiła mnie o zrobienie takiego bolerka

Moja szydełkowa wstawka będzie się trochę różnić od tej oryginalnej.

Bardzo podoba mi się to bolerko i zabieram się za robotę. Powstanie z szarej Sonaty.

Ku mojej radości w Garnstudio zamieścili opis do żółtej tuniki, zdjęcie umieściłam we wcześniejszym wpisie. Tunika musi jeszcze poczekać, ale na pewno kiedyś ją zrobię. 

 

sobota, 24 stycznia 2009
Nowe modele.

Bardzo spodobały mi się nowe modele ze strony  www.garnstudio.com . Niestety nie są dostępne do nich opisy.Najbardziej zachwyciła mnie ta oto tunika

oraz taki sweterek

 Ciekawe kiedy zostaną zamieszczone opisy do tych sweterków.

Top ze spuszczanymi oczkami zakończyłam, ale jeszcze się nie cieszę. Muszę najpierw wszystko pozszywać i wtedy się przekonam czy to już rzeczywiście koniec.Jedno jest pewne : nigdy więcej nie będę robić tego topu.

 

 

Top ze spuszczanych oczek.
Mam dość wyżej wymienionego. Już drugi raz muszę spruć część tyłu i przodu do pach, bo nic nie pasuje. Pierwsza wersja była robiona w/g schematu z Sandry 6/2008, ale niestety moja włóczka jest cieńsza i mimo przeliczania oczek, nie wyszło tak jak trzeba. Postanowiłam zmodyfikować ten model i zrobiłam po swojwmu, ale i tak nie wyszło jak trzeba. Sprułam więc wszystko do pach i zaraz zabieram się do trzeciego podejścia. Najgorsze, że goni mnie termin. Musi być gotowy na poniedziałek. Jak się z nim uporam to przedstawię Wam brzydala.
poniedziałek, 19 stycznia 2009
Tunika Bonsai.

Zrobiłam ją w grudniu, ale do tej pory nie mogłam się zabrać do umieszczenia jej na blogu. Dzisiaj mam dziń wolny w pracy, więc skorzystałam z tego i zasiadłam do komputera. A oto ona

Trochę za bardzo rozjeżdża się ba biuście, muszę coś wymyśleć żeby to zmienić. Ogólnie jestem z niej zadowolona. Obecnie pracuję nad topem ze spuszczanych oczek z Sandry 6/2008 model 22. Już niedługo go skończę i na pewno się pochwalę. Jeżeli chodzi o chwalenie się, to nie omieszkam napisać, że zdałam egzamin na prawo jazdy. Jestem baaaaaaaaaaardzo szczęśliwa i nie mogę się już doczekać kiedy dostanę ten plastikowy dokument. Oj, nie było łatwo go zdobyć.

Zakupiłam u Uli z  www.zamotane.pl włóczkę, więc będzie nowa robótka.

Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku. Wszystkiego najlepszego, oby nam się dobrze drutowało i wiele pięknych swetrów powstało. Nawet mi sie zrymowało :)

O autorze

Odsłony strony