Mam na imię Ewa. Z zawodu jestem pielęgniarką, a z zamiłowania rękodzielniczką. Jest to moja pasja, zajmuję się nią od wielu lat i nie wyobrażam sobie bez niej mojego życia.
Kategorie: Wszystkie | Wzory i schematy
RSS
piątek, 29 sierpnia 2014
Zachciało mi się sukienki ...

...zrobionej na drutach. Jeszcze do końca nie wiem jak miałaby wyglądać. Ma być raczej prosta, jednokolorowa, z niewielkim akcentem ażuru lub innego wzoru. Nigdy nie miałam sukienki włóczkowej, nie wiem jak bym się w niej czuła i czy dobrze bym wyglądała (kilka kilogramów nadwagi się ma :) w końcu). Szperam w internecie szukając pomysłu. Znalazłam na blogu BogaCzki bardzo ładną sukienkę, wzór jest do kupienia na Ravelry. Jest to sukienka Inky, wzór autorstwa Marzeny Krzewińskiej. Nie jestem jednak do końca przekonana czy taki fason będzie dla mnie dobry. Będę szukać dalej inspiracji i może coś wymyślę. Może  macie jakieś fajne pomysły i zechcecie się nimi ze mną podzielić? Nie wiem też jaką wybrać włóczkę. Bawełna raczej odpada, ponieważ jest ciężka i sukienka będzie się wyciągać. Przynajmniej tak mi się wydaje. Szukam dalej, a o efektach poszukiwań napiszę.

Znalazłam chyba to czego szukałam, na blogu Marzeny Wełniane myśli. Moim zdaniem sukienka jest przepiękna, prosta i elegancka. Gratuluję autorce pomysłu i dziękuję za inspirację. Nadal czekam na Wasze propozycje, może powstanie kolejna sukienka. Jeszcze nie zrobiłam pierwszej a już myślę o kolejnej ??? ;)

wtorek, 19 sierpnia 2014
Mirabell

Mirabell by DROPS Design to piękna bluzeczka, którą właśnie robię  drugi raz. Poprzednio robiłam w rozmiarze M, a teraz robię w rozmiarze L. Opis bluzeczki w języku polskim można znaleźć tutaj. Robi się bardzo przyjemnie, drutami na żyłce. Robótkę rozpoczyna się od dołu, bluzeczka jest bezszwowa. Tak wygląda moja wersja w rozmiarze M

Rozmiar L będzie z tej samej włóczki (Sunny CHEVAL BLANC 100% bawełny) i w tym samym kolorze.


czwartek, 14 sierpnia 2014
Bawełna

Begonia YarnArt 100% bawełny. Kupiłam w dwóch kolorach: niebieskim i jasno szarym, włóczka jest z lekkim połyskiem. Z niebieskiej powstał już sweterek, a z szarej właśnie się robi.

Kolor niebieskiej włóczki jest trudny do sfotografowania.

O autorze

Odsłony strony