Mam na imię Ewa. Z zawodu jestem pielęgniarką, a z zamiłowania rękodzielniczką. Jest to moja pasja, zajmuję się nią od wielu lat i nie wyobrażam sobie bez niej mojego życia.
Kategorie: Wszystkie | Wzory i schematy
RSS
piątek, 26 września 2014
Moja pierwsza włóczkowa sukienka

Robiłam ją dwa tygodnie z wielkim zapałem i ciekawością efektu końcowego, a także tego jak będę w niej się czuła i czy będę w niej dobrze wyglądać.

Zdecydowałam się na kupienie włóczki Adel Natura w kolorze trudnym do określenia, coś między szarym a niebieskim. Skład włóczki: 55% wełny, 35% akrylu i 10 % kaszmiru. Włóczka jest lekko drapiąca, nie nadaje się dla wrażliwców, mi to nie przeszkadza. Zużyłam cztery całe 100 gramowe motki i pół piątego, robiłam drutami na żyłce nr 4. Mam nadzieję, że z sukienka nie będzie się wypychać i wyciągać.

Sukienka jest robiona metodą od góry, na okrągło bez szwów. Góra jest gładka bez wzorów, na dole sukienki zrobiłam pas ażuru (zainspirowana przepiękną sukienką wykonaną przez Marzenę). Schemat tego ażuru oraz wielu innych można znaleźć tutaj. Rękaw trochę dłuższy niż 3/4.

Efekt końcowy mnie zadowala. Co do wyglądania w niej to wydaje mi się, że nie jest źle :) 


 

Schemat ażuru:środa, 24 września 2014
Mirabell nr 2

Wersję z krótkim rękawem przedstawiłam we wcześniejszym wpisie. Wersja nr 2 ma rękaw 3/4 i tak oto wygląda.

                                                                                   oie_s2CHsStnNxaQ

oie_2495548tItGWZiD

Zdjęcia nie są zbyt dobrej jakości (robiłam je sobie sama), kolor włóczki odbiega od rzeczywistego, który jest jasno miętowy. Sweterek jest już w użyciu, czuję się w nim dobrze i lubię go. Opis wykonania jest bardzo dobry, nie miałam z nim żadnego problemu, robiło się bardzo przyjemnie i szybko. Jedyną moją modyfikacją opisu jest długość rękawów. Ja lubię rękawy o długości 3/4, dłuższe i tak zawsze podciągam. Dlatego też większość moich sweterków ma rękawy 3/4.

 

 

O autorze

Odsłony strony