Mam na imię Ewa. Z zawodu jestem pielęgniarką, a z zamiłowania rękodzielniczką. Jest to moja pasja, zajmuję się nią od wielu lat i nie wyobrażam sobie bez niej mojego życia.
Kategorie: Wszystkie | Wzory i schematy
RSS
sobota, 26 października 2013
Moherowe sweterki

Jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch. Jeden z nich jest prosty, skromny i bardzo praktyczny ponieważ pasuje prawie do wszystkiego. Nie pamiętam z jakiej włóczki go zrobiłam bo było to kilka miesięcy temu, prawdopodobnie jest to Angora Ram, kolor ecru. Zapinam go za pomocą plastikowej zapinki w kolorze czarnym.

  

Drugi moherkowy sweter jest bardziej ozdobny za sprawą cekinowej włóczki - Alize Angora Gold Pullu w kolorze białym. Zrobiłam go według własnego pomysłu metodą od góry, jest to mój pierwszy sweter robiony w ten sposób i na pewno nie ostatni. Nie robiłam żadnego wzoru, bo włóczka sama w sobie jest ozdobna i wzór zepsułby efekt. Na plecach zrobiłam małe rozcięcie powyżej którego przyszyłam kokardkę. Moim zdaniem dodaje ona swetrowi uroku :)

czwartek, 10 października 2013
Warkoczowy żakiet

 W dzisiejszym wpisie prezentuję świeżutko zrobiony sweter, którego wzór zaczerpnięty został z Sandry 01/2012. Na życzenie przyszłej właścicielki zmieniłam wykończenie pod szyją . W oryginale jest wysoka stójka zapinana na dwa guziki, a ja zrobiłam kołnierz. Kolor włóczki to piękna, granatowa Dora, miękka i ciepła, idealnie pasująca do tego rodzaju swetra. Właścicielka jest nim zachwycona co mnie niezmiernie cieszy.

O autorze

Odsłony strony