Mam na imię Ewa. Z zawodu jestem pielęgniarką, a z zamiłowania rękodzielniczką. Jest to moja pasja, zajmuję się nią od wielu lat i nie wyobrażam sobie bez niej mojego życia.

Wpisy z tagiem: szydełko

poniedziałek, 27 października 2008
Serweta.

A oto moja serweta. Wreszcie zamieszczam jej zdjęcie, chociaż już od dość dawna zdobi moją ławę.

 Szalik warkoczowy dla córki z różowego moherku skończony. Nie zrobiłam zdjęcia. Prosto z drutów trafił na szyję mojej panienki, podobno jest super. Dziękuję Dagmara za świetny pomysł.

Na www.zamotane.pl zamówiłam dwa rodzaje włóczki. Jedna z nich dla znajomej Almina turkusowa ma być wdzianko z krótkim rękawem. Będę robić bez schematu, ze zdjęcia z  gazety. Mam nadzieję, że efekt będzie zadawalający. A ma wyglądać tak:

                                                    

Druga włóczka dla mnie - Kalinka śliwkowa. Będzie z niej podpatrzony u Dagmary ( skarbnicy pomysłów) sweterek. Jestem nim zachwycona.

                                                                    

Model pochodzi z Vogue Knitting Koliday 2008, www.vogueknitting.com

Nie pozostaje mi nic innego jak osto się brać do roboty.

poniedziałek, 14 stycznia 2008
Serweta na ławę i inne.

W robieniu serwety jestem na takim oto etapie

W między czasie zrobiłam beret dla znajomej, starszej pani.

I jeszcze jedna rozpoczęta robótka tym razem dla siebie, będzie to sweterek z reglanowym rękawem 3/4. Sweter mojego pomysłu, narazie wiem, że rękaw będzie reglanowy a dalej zobaczę co mi przyjdzie do głowy. Mam nadzieję,że będzie dało się w nim chodzić. Włóczka jest bardzo mięciutka z dodatkiem angory.

O autorze

Odsłony strony